Nasze działania / "Weekend we dwoje"

"Weekend we dwoje"

 

            Wiemy, że przyjęte dzieci wnoszą do rodzin cały bagaż swoich przeżyć, emocji, złości do świata dorosłych. To właśnie na dorosłych, którzy ich przyjmują najczęściej skierowana jest cała złość  i agresja za to co ich spotkało. Z własnej praktyki wiemy jak często małżonkowie mijają się w codziennych obowiązkach, skupiając się głównie na wypełnianiu obowiązków wobec przyjętych dzieci, wiemy jak trudno zorganizować wspólny czas tylko dla siebie, czy partnera.  Mało jeszcze mówi się na ten temat, że by mieć siłę wspierać odrzucone dzieci, trzeba samemu czuć się silnym, potrzebnym, bezpiecznym we własnym domu, we własnym związku.

        Projekt " Weekend we dwoje"  skierowany jest  do małżeństw, a jego celem jest wsparcie więzi małżeńskiej osób prowadzących rodzinne formy opieki, poprzez  umożliwienie im spędzenia wspólnie weekendu.

Cele szczegółowe to:

  • umocnienie relacji małżeńskich,
  • przypomnienie ważności związku małżeńskiego i wzajemnych relacji,
  • danie małżonkom podstaw do zajęcia się sobą nawzajem i umożliwienie  wspólnego wypoczynku,
  • wzmocnienie małżonków w roli rodziców wobec przyjętych i naturalnych dzieci,
  • zapobieganie kryzysom małżeńskim oraz (w niektórych przypadkach) pomoc w wyjściu z sytuacji kryzysowej.

Projekt obejmuje okres po sezonie – nie ma natłoku wczasowiczów oraz wakacyjnych atrakcji rozpraszających uwagę i czas. Ważne dla nas jest, aby małżonkowie wykorzystali go maksymalnie dla siebie nawzajem.

Pierwszy projekt udało nam się zrealizować w okresie jesienno - zimowym w roku 2009, 16 par mogło spędzić wspólnie weekendowy czas w luksusowym Ośrodku w Niechorzu. Miejscowość położona jest nad Wybrzeżem Bałtyckim pomiędzy szeroką piaszczystą plażą a jeziorem Liwia Łuża, w pobliżu lasu sosnowego co umozliwiało spacery zarówno plażą, jak i w zaciszu lasu. Źródłem relaksu były też:  basen, solanka, jacuzzi, sauna,  sala fitness.

Za wsparcie w roku 2009 dziękujemy:

 Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy

oraz Właścicielom Ośrodka Wczasowo -Rehabilitacyjnego "Jantar" w Niechorzu


Darmowy Program PIT
Dziękujemy za wsparcie:

Kontakt

Zachodniopomorska Fundacja
Pomocy Rodzinie
"Tęcza Serc"


ul. Kolumba 60
70 - 035 Szczecin

Fundacja jest czynna:

pn i pt: 10:00-14:00
śr: 11:00-17:00

tel. 508 170 803
tel/fax (091) 433 27 27